21 styczeń 2018
MASZYNY BUDOWLANE
Wypożyczalnie maszyn budowalanych

Ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury ciekawych artykułów o maszynach budowlanych, ich zastosowaniu, amortyzacji i możliwościach wypożycenia/kupienia. Strony serwisu www.wypozyczalnie-maszyn.ideopolis.pl pomogą Ci w wyborze maszyn budwlanych odpowiednich dla Twoich potrzeb.

Budujesz lub wykańczasz dom a nie masz własnego auta? Weź szybki kredyt samochodowy i kup samochód nowy lub używany. Z własnym autem zaoszczędzisz czas. Szybciej i wygodniej skończysz remont czy budowę.

Linki

GotLink.pl

Wynajem sprzętu budowlanego a bezpieczeństwo pracownika

Ważnym zagadnieniem, jakie trzeba rozpatrzyć, decydując się na wynajem maszyn budowlanych, jest jego bezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że na maszynach, które zapewnimy, będą pracować opłaceni przez nas ludzie. To naszym obowiązkiem jest zadbać, by na budowie nie doszło do wypadku. W tym celu musimy zawsze upewnić się, czy dane urządzenie ma odpowiedni atest. Niekiedy jest też konieczne zatrudnienie osoby specjalnie przeszkolonej do obsługiwania maszyny, którą nie może posługiwać się laik. Są to, rzecz jasna, dodatkowe koszty, ale są to też koszty całkowicie uzasadnione. Nie wolno nam zapominać, że w razie wypadku na placu budowy, do odpowiedzialności jest pociągany w pierwszej kolejności jego właściciel. To jego obowiązkiem jest zapewnienie zatrudnionym robotnikom bezpiecznego miejsca pracy. Ktoś, kto zaniecha środków ostrożności w tym zakresie, postąpi nie tylko niemoralnie, ale narazi się też na odpowiedzialność zarówno cywilną jak i karną ( przewidziane w przepisach kary grzywny i pozbawienia wolności, konieczność zapłaty odszkodowania). Oczywiście najemca może w następnej kolejności wysunąć roszczenia wobec firmy wypożyczającej sprzęt. Nie zmienia to jednak faktu, że sam i tak nie uniknie postępowania i jego ewentualnych konsekwencji.

Najem urządzeń atestowanych pozwala nam zminimalizować niebezpieczeństwo wypadku, a w momencie, gdy już do niego dojdzie, daje nam podstawy prawne do obarczenia odpowiedzialnością producenta.

Mimo wszystko, jeśli rozsądnie zaplanujemy najem sprzętu budowlanego, powinno nam to wyjść jedynie na dobre. Wolność finansowa, którą gwarantuje wynajem, jest ceniona nie tylko przez osoby prywatne, ale też przez przedsiębiorstwa i samorządy. Większe jednostki mają oczywiście odpowiednią kadrę, która planuje tego rodzaju posunięcia. Jednak osoby prywatne wcale nie muszą się zdawać jedynie na własny rozum. W końcu nie każdy jest w tej branży ekspertem. Dla tych, którzy chcieliby skorzystać z oferty firm zajmujących się wypożyczaniem maszyn budowlanych, funkcjonują w niektórych z nich przeliczniki, które pozwalają na samodzielne obliczenie kosztów. Wspomniana już firma Cramo udziela też na swej stronie kilku praktycznych odpowiedzi na pytania związane z przepisami, które regulują wynajem maszyn budowlanych.

Warto z tych pomocy skorzystać pamiętając jednocześnie, że gwarancją sukcesu jest jak zawsze wywarzenie proporcji miedzy ceną, a jakością.