21 styczeń 2018
MASZYNY BUDOWLANE
Wypożyczalnie maszyn budowalanych

Ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury ciekawych artykułów o maszynach budowlanych, ich zastosowaniu, amortyzacji i możliwościach wypożycenia/kupienia. Strony serwisu www.wypozyczalnie-maszyn.ideopolis.pl pomogą Ci w wyborze maszyn budwlanych odpowiednich dla Twoich potrzeb.

Budujesz lub wykańczasz dom a nie masz własnego auta? Weź szybki kredyt samochodowy i kup samochód nowy lub używany. Z własnym autem zaoszczędzisz czas. Szybciej i wygodniej skończysz remont czy budowę.

Linki

GotLink.pl

Prognozy dla branży budowlanej

W 2005 roku wszystko wskazywało na to, że rynek budowlany przeżywa pogłębiający się kryzys. Prognozy na następne lata były niezbyt korzystne i wydawało się, że zła passa potrwa jeszcze długo. Dzisiaj jednak, pod koniec 2006 roku, możemy śmiało powiedzieć, że sytuacja uległa bardzo wyraźnej poprawie. Polskie firmy budowlane są zadowolone ze swojej sytuacji finansowej oraz z perspektyw, jakie roztacza przed nimi raport o prognozach dla rynku budowlanego na lata 2006-2009 . Wzrasta liczba zamówień i planowanych inwestycji.

Tylko, że faktem jest również to, iż tak znaczące w branży firmy jak Mostostal, czy JW. Construction, poradziłyby sobie nawet z dość głębokim kryzysem w branży. Dobra koniunktura powinna ucieszyć wszystkich, ale przede wszystkim osoby prywatne i niewielkie firmy budowlane. Rozwój rynku napędza bowiem rozwój gospodarczy. Spada bezrobocie i podnosi się średnia pensja, a więc coraz więcej osób zaczyna planować kupno mieszkania lub budowę domu. Dzięki znacznemu ożywieniu na rynku kredytów coraz szerzej dostępne są korzystne pożyczki hipoteczne. To wszystko pozwala nie martwić się rosnącymi cenami materiałów budowlanych i wzrostem kosztów siły roboczej.

Taka sytuacja zachęca również coraz liczniejszą grupę ludzi do podejmowania się budowy na własną rękę. Niektórzy wynajmują do tego małą firmę budowlaną, inni wszystkich fachowców wybierają i zatrudniają sami. Plusów takiego sposobu działania jest wiele, a główny stanowi kontrola nad każdym aspektem nowego lokum. Niestety pojawia się też wiele problemów, z których najdotkliwsze to zapewne konieczność załatwiania osobiście wszelkich spraw urzędowych (prawo budowlane i związane z nim przepisy wykonawcze należą do jednych z bardziej skomplikowanych) oraz wspomniane już trudności, ze znalezieniem siły roboczej.

Jest jednak jeszcze jeden aspekt, o który trzeba zadbać samemu, a który często przysparza budującym nie lada problemów. Mowa tu o wynajmie maszyn budowlanych. Oczywiste jest, że osoba pragnąca wybudować dom wolałaby nie zaopatrywać się w tym celu na stałe w takie urządzenia jak betoniarka, czy, dajmy na to, agregat prądotwórczy. Także małe firmy, które raz budują magazyn, raz ogrodzenie, a innym razem na przykład gołębnik, nie będą nabywały drogiego dźwigu. Taka inwestycja z pewnością im się nie zwróci. Z drugiej strony podczas budowy bez sprzętu budowlanego i specjalistycznych maszyn trudno się obyć. Skąd je zatem wziąć i jak nie popełnić błędu przy wyborze?