21 styczeń 2018
MASZYNY BUDOWLANE
Wypożyczalnie maszyn budowalanych

Ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury ciekawych artykułów o maszynach budowlanych, ich zastosowaniu, amortyzacji i możliwościach wypożycenia/kupienia. Strony serwisu www.wypozyczalnie-maszyn.ideopolis.pl pomogą Ci w wyborze maszyn budwlanych odpowiednich dla Twoich potrzeb.

Budujesz lub wykańczasz dom a nie masz własnego auta? Weź szybki kredyt samochodowy i kup samochód nowy lub używany. Z własnym autem zaoszczędzisz czas. Szybciej i wygodniej skończysz remont czy budowę.

Linki

GotLink.pl

Mały przewodnik po maszynach budowlanych

Przy pracach pomiarowych niezastąpiony będzie teodolit, sprzęt służący do pomiaru kątów prostych i poziomych. Teodolity mogą być optyczne lub elektroniczne. Posiadają lunetę, obracającą się wokół pionowej osi przyrządu, dzięki czemu z dużą dokładnością i łatwością można dokonać odczytu.

Do zagęszczania gruntu przydadzą się zagęszczarki płytowe (lub inaczej nazywana - zagęszczarka wibracyjna), służy ona do zagęszczania podłoża poprzez proces wibrowania. Głównym elementem maszyny jest metalowa płyta, która wprowadzana jest w wibracje dzięki saplinowemu lub elektrycznemu silnikowi. Stosowana jest przy takich pracach jak kładzenie przewodów, kostki brukowej czy naprawa dróg. Istnieją dwa typy zagęszczarek: prowadzone ręcznie, do których zaliczamy samoprzesuwne i kroczące oraz podczepiane do maszyn, np. ciągników.