21 styczeń 2018
MASZYNY BUDOWLANE
Wypożyczalnie maszyn budowalanych

Ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury ciekawych artykułów o maszynach budowlanych, ich zastosowaniu, amortyzacji i możliwościach wypożycenia/kupienia. Strony serwisu www.wypozyczalnie-maszyn.ideopolis.pl pomogą Ci w wyborze maszyn budwlanych odpowiednich dla Twoich potrzeb.

Budujesz lub wykańczasz dom a nie masz własnego auta? Weź szybki kredyt samochodowy i kup samochód nowy lub używany. Z własnym autem zaoszczędzisz czas. Szybciej i wygodniej skończysz remont czy budowę.

Linki

GotLink.pl

Mały słownik maszyn budowlanych, cz. 2

Do uzyskania prądu, oświetlenia służą agregaty prądotwórcze. Są one autonomicznymi maszynami do wytwarzania energii elektrycznej. W zależności od potrzeb uzyskany prąd może być wykorzystywany jako siła napędowa, światło lub ogrzewanie. Podstawowe, wspólne części tych urządzeń to prądnica synchroniczna o stałym napięciu, która napędzana jet silnikiem spalinowym. Agregaty prądotwórcze stosuje się na lądzie i na morzu. Na lądzie mogą to być instalacje stałe lub ruchome, z ręcznym lub automatycznym sterowaniem.

Pomocne w pracach budowlanych są agregaty tynkarskie, które służą do urabiania i mechanicznego tynkowania wnętrz i elewacji dubynków. Agregaty takie mogą pracować z zaprawami wapiennymi, cementowo-wapiennymi lub o podobnej chrakterystyce i konsystencji.

W pracach ogrodniczych zaś zastosowanie znajdzie glebogryzarka, maszyna przeznaczona do spulchniania, rozdrabniania oraz odchwaszczania gleby.

Sprzęt instalatorski w zależności od tego jakie prace wykonujemy, to, między innymi: gwintownice, poziomice, spawarki, szlifierki, wiertarki i wiele, wiele innych narzędzi umożliwiających montowanie, instalowanie np. zabudowy kuchennej.